сите категории
EN

Дома> Вести

Двослојното ќебе ви дава двојно меко чувство кога сте во кревет

Време: 2021-12-13 Посети: 58

1

ШТО Е РАСХЕЛ БЛАНКЕТ?
Рашел ќебето е плетено од машината за плетење Raschel warp. Готовиот велур има многу силен велур, силно, вертикално чувство на коса, униформа густина на велур, без опаѓање на косата.

НОРМАЛНА ГОЛЕМИНА И ТЕЖИНА:
1.големина:140*190 cm, 1.5 kg
2.големина:150*200 cm, 2 kg, 2.5 kg
3.големина:180*220 cm, 3 kg
4.големина:200*230 cm, 3.5 kg, 4 kg, 4.5 kg, 5 kg, 6 kg
Во моментов имаме 25 дизајни на залиха, ние исто така прифаќаме прилагоден дизајн.

КОЛКУ МОЖЕТЕ ДА ОЧЕКУВАТЕ ДА ПОТРОШИТЕ ЗА НАШЕТО ЌЕБЕ РАШЕЛ
Нашите рашел ќебиња се направени од квалитетен полиестер со добар детален принт или модел треба да ве чинат помеѓу 12-30 долари и повеќе, во зависност од големината и дизајнот што ќе го изберете.

НАШИТЕ ЧПП ЗА РАШЕЛ ЌЕБЕ
Дали тоа рејшел ќебе може да се пере во машина?
A. Нашите рашел ќебиња може да се перат во машина, но треба да користите професионални за перење. Доколку сакате подолго да го користите рашел ќебето, предлагаме да се мие рачно, материјалот е многу богат, а исто така ќебињата се обично двослојни, премногу е тешко.

Дали ќебето Рашел е доволно големо за возрасни?
A. Помала за децата и рана зима. Поголемите и потешките се погодни за студената зима, совршено одговара за возрасни. Проверете ги мерењата пред да нарачате за да се уверите дека добивате ќебе доволно големо за она што ви треба.

Ако сакате да дознаете повеќе детали, ве молиме контактирајте ја нашата веб-страница: www.kareer.com. Среќни сме што можеме да го споделиме нашиот различен дизајн за рашел ќебињата и ќе ви дадеме голема поддршка и услуга на ваша страна.