сите категории
EN

Дома> Вести

Најдобар црвен килим

Време: 2021-12-13 Посети: 77

2

Црвената боја означува среќа, среќа и храброст.

Некои сознанија за црвениот килим

Тип на ткаенина
Постојат многу видови на ткаенина што може да се користи за изработка на килим, вклучувајќи волна, памук, јута, сисал, морска трева, свила, синтетика и акрилик. За овој килим е изработен од 45% памук, 55% полиестер, кој е еден од најпродаваните во Амазон.

точки
Покрај ткаенината, треба да размислите за линијата на килимот и бројот на игли. Бројот на линии е бројот на шевовите направени по квадратен инч додека бројот на игли е бројот на петелки во предивото. Поголемиот број укажува на поквалитетен килим со погусти и поцврсто ткаени влакна.

Категории и форми
Без разлика каков вид на тепих, тој може да се класифицира според различни намени
Површинските килими се типично внатрешни килими направени од волна или синтетички ткаенини. Овие килими се вообичаени акценти во дневните соби, трпезариите, канцелариите и спалните соби.
Надворешни теписи и душеци обично се градат од синтетички материјал наречен полипропилен. Овие килими се тешки и изградени да издржат изложеност на нечистотија, дожд и други штетни елементи.
Килимите за бања и кујна се помали од теписите на површина и обично се направени од синтетички или материјали слични на гума. Овие килими се направени за да одбиваат вода.
Тркачите се теписи со кратка ширина, но голема должина. Тие ги красат ходниците и скалите.

Напомена:
Ако имате дополнително барање, кликнете на www.kareer.com, во Google, ние ќе ви помогнеме што е можно поскоро.